Přepnout na stomatologii

Laserové vyhlazení pleti

Nejlepší kosmetologie v Praze

Online Objednání
Poslat dotaz

Laserové vyhlazení pleti – oblíbená zkrášlující procedura

Laserové vyhlazení pleti je kosmetická procedura, jejímž základním cílem je odstranění zrohovatělých vrstev epidermu. Laserové paprsky, vycházející z přístroje, se používají k odstranění poškozených buněk. Hloubka ošetření je v takovém případě max. 3mm. Během kontaktu pokožky s paprsky se stimuluje aktivace různých fermentů a také začíná obnova buněk pojivové tkáně fibroblastů, které se aktivně účastní syntézy mimobuněčného matrixu a přispívají k tvorbě kolagenu a elastanu, jež jsou nezbytné pro zlepšení elasticity a vypnutí pokožky. Zároveň se vlivem laseru v buňkách startují regenerační procesy a obnovuje se jejich schopnost likvidovat chemické poškození své vlastní struktury.
Technologie, kterou u nás používáme: laserové paprsky jsou pohlcovány tekutinou nacházející se ve vrstvách pokožky. Tato tekutina je vylučována ven a společně s ní jsou odstraňovány poškozené buňky, čímž se minimalizuje riziko vzniku popálení. Jinak řečeno – doba, jež je dostačující k dosažení terapeutického efektu, je kratší, než aby došlo k vážnějšímu a hlubšímu poškození tkání.

Použité vybavení

Na naší klinice se provádí laserové vyhlazení pokožky laserem
nejnovější generace CO2 Smartxide 2 italského výrobce Deka.
Toto špičkové vybavení zaručuje spolu s naší odbornou péčí vždy perfektní výsledek bez jakýchkoliv negativních projevů.

Mohlo by vás také zajímat: laserové odstranění kožních lézí, jizev, znamének a další zákroky.

“Naše poznání vědy nemůže být úplné,
pokud neznáme její historii”

Auguste Comte

Léčba barevné nerovnosti pleti

Působením paprsků se na problematických místech pleti normalizuje chemické složení v buněčných strukturách. Díky tomu se obnovuje přirozená barva pleti.

Léčení akné (postakné)

Terapie je založena na schopnosti laserových paprsků stimulovat metabolické procesy v tkáních, díky čemuž se startuje úplná obnova buněčného složení. Metoda spočívá v odpařování poškozených buněk, k čemuž dochází díky jejich schopnosti pohlcovat světlo. Místo nich se tvoří zdravá tkáň bez nerovností a jizev.
Dva týdny před procedurou je třeba se vyvarovat návštěv solária a pobytu na slunci. Podle velikosti oblasti na pokožce a závažnosti defektu trvá procedura 15 minut až jednu hodinu. Období rehabilitace není delší než jeden týden a málokdy je provázeno nějakými komplikacemi. Může se objevit zčervenání pleti a lehký otok, jež se ztratí během několika dnů. V některých případech je třeba pro dosažení žádaného výsledku absolvovat několik procedur laserového vyhlazování.

Průběh hojení po proceduře:

  • Během prvních dvou dnů po proceduře není vhodné dotýkat se oblasti pokožky, jež byla léčena laserovými paprsky.
  • Několik týdnů je třeba zabránit tomu, aby na léčenou oblast přímo dopadaly ultrafialové paprsky.
  • Pokožku je třeba chránit opalovacími krémy a spreji.

Péči o pleť je možné doplnit o speciální prostředky, které aktivně regenerují buňky pokožky.

Laserové vyhlazení pleti je efektivní při těchto estetických defektech:

Drobné vrásky kolem očí a úst i hluboké vrásky
Poruchy pigmentace (pigmentové skvrny)
Jizvy a nerovnosti pokožky jako postakné
Otoky
Příznaky stárnutí pleti atd.