Přepnout na stomatologii

Léčení hyperhidrózy

Nejlepší kosmetologie v Praze

Online Objednání
Poslat dotaz

Léčení hyperhidrózy – stop nadměrnému pocení

Máte dost nadměrného pocení? Navštivte naší kosmetologickou ordinaci na Praze 3 a využijte naši spolehlivou metodu léčení hyperhidrózy. Normální vylučování potu je vylučování vodního roztoku se solemi a organickými látkami (tj. potu) potními žlázami v množství přirozeném pro organismus.
Jedná se vlastně o proces termoregulace organismu, jako například při zvýšení teploty vzduchu, během intenzivní fyzické zátěže, anebo jako reakce na psychogenetické faktory při stresu. Termín hyperhidróza v medicíně označuje patologický stav charakterizovaný nadměrným vylučováním potních žláz.
Léčení hyperhidrózy je směřováno na snížení přebytečného vylučování potu v podpaží, na dlaních a chodidlech – v hlavních problematických oblastech.

Jak procedura léčby nadměrného pocení probíhá?

Léčba spočívá v blokování nervového impulzu po nervových vláknech, která vedou přímo k potním žlázám. Nervová vlákna předávají signál buňkám žláz, aby byl nastartován proces produkce sekretu a následně, pokud se nervový systém nachází ve stavu hyperaktivity, dochází k zesílenému vylučování potu.
Signál vedoucí po nervových vláknech je zastavován pomocí injekcí speciálního toxinu, který má schopnost blokovat přenos nervového impulzu. Preparát se aplikuje pod kůži v oblasti lokalizace potních žláz s pomocí speciální injekce s tenkou a krátkou jehlou. Místa vpichu jsou předem určena za pomoci biochemické reakce, což jsou místa nejsilnějších projevů hyperhidrózy.

Zajímá vás tato metoda? Podívejte se ještě na další zkrášlující postupy, které vám můžeme nabídnout, jako například plazmolifting, biorevitalizace, vyhlazení pleti, laserová epilace a spousta dalších.