Přepnout na stomatologii

Laserové odstranění kožních novotvarů

Nejlepší kosmetologie v Praze

Online Objednání
Poslat dotaz

Laserové odstranění kožních novotvarů – zbavte se nepříjemných výrůstků

Laserové odstranění kožních novotvarů je velmi rychlá, neinvazivní metoda, která vám pomůže odstranit tyto nepříjemné a často nepěkné výrůstky. Různé kožní novotvary mají různorodé důvody vzniku, ale spojuje je nevzhlednost a nepříjemnosti, které mohou způsobovat, zvláště pokud se nacházejí na obličeji nebo na místech, kde těsně přiléhá oblečení. Může totiž snadno dojít k jejich poranění. Navštivte naší ordinaci kosmetologie v Praze a poraďte se s odborníky.

Na naší klinice se provádí odstranění nezhoubných kožních novotvarů – kondylomat, papilomů, nakažlivých molusek, xantelasmat, fibromů, név, lipomů, znamének, bradavic a dalších nezhoubných novotvarů metodou laserového odstranění.

Zvláštnosti použité procedury

Naši zkušení dermatologové mají k dispozici dva typy laserů, což podstatně zjednodušuje proceduru a minimalizuje riziko vedlejších efektů. Odstranění znamének se obvykle provádí za použití frakčního СО2 laseru SMART XIDE DOT a neodymového laseru SYNCHRO REPLA:Y od předního výrobce laserových přístrojů – italské společnosti Deka: základní odstranění se provádí pomocí neodymového laseru a následné vyhlazení frakčním laserem СО2. Laserový paprsek novotvar „odpaří“ nebo ho jako skalpel vyřízne. Na místě odstranění novotvaru se vytvoří zdravá pokožka, jejíž barva se nijak neliší od okolní tkáně. Výběr metody odstranění závisí na typu novotvaru (znaménko, papilom, bradavice a jiné). Tímto způsobem se podstatně snižuje možnost vzniku jizev a poruch pigmentace.

Doporučení pro laserové odstranění kožních novotvarů:

Nejčastěji se taková procedura provádí z estetických důvodů, zvláště pokud se nedostatky nalézají na viditelných místech na těle (obličej, ruce, krk). Nicméně v některých případech je nutné odstranění ze  zdravotních důvodů.

Zdravotní důvody pro odstranění novotvarů:

 • když znaménko:
 • krvácí, bolí, svědí, odchlipuje se, z jeho povrchu vypadávají chloupky;
 • mění se jeho velikost a barva;
 • je asymetrické;
 • jeho průměr překračuje 5 mm;
 • má nerovnoměrnou tmavou barvu;
 • nachází se na místě častého poranění (kvůli holení či odírání oblečením) nebo na místě vystaveném slunečním paprskům.
 • Když bradavice či keratóza:
 • se nachází na chodidlech či v intimních oblastech (kondylomata, papilomy);
 • bolí, krvácí;
 • rozrůstá se (zvětšuje se nebo kolem vznikají „dceřinné“ bradavice).

Jsou všechny novotvary neškodné?

Znaménka jsou sama o sobě nezhoubná, ale není vyloučeno, že se promění ve zhoubné útvary. Bradavice, papilomy a špičatá kondylomata je třeba odstraňovat, protože jsou způsobené HPV viry, které se přenášejí přímým kontaktem kůže. To vede jednak k riziku rozšíření novotvarů na další místa na těle, ale také k hrozbě nakažení jiných lidí.
Určit typ novotvaru bývá pro pacienta složité. Zatvrdlina na chodidle může být bradavice, ale třeba také menší černé znaménko neboli melanom. Proto je důležité absolvovat lékařské vyšetření. Před odstraněním jakéhokoliv novotvaru se provádí histologie, aby byly vyloučeny zhoubné procesy.

Přednosti laserového odstranění kožních novotvarů:

Nezůstávají po něm jizvy ani jiné stopy
Laser má antimikrobiální působení
Vše je bezbolestné (s místním umrtvením)
Rychlá rehabilitace (hojení ošetřeného místa trvá 10 – 14 dní)
Po výkonu nedochází k problémům s pigmentací